پیام شادباش سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

به مناسبت عید نوروز و آغاز سال ۱۴۰۲

 

زنان و مردان سرزمین آفتاب و باد

عید باستانی نوروز و آغاز سال ۱۴۰۲ را از جانب خود و تمامی رفقایم در سازمان چریكهای فدایی خلق ایران به شما تبریك و شادباش می گویم.

«نرم نرمک می رسد اینک بهار،

خوش به حال روزگار» (فریدون مشیری)

 

نسیم بهاری نوید سپری شدن زمستان را می دهد و پرستوها شور انگیزترین عاشقانه ها را پس از گذر از جنبش آتش در شب چهارشنبه سوری، مژده سپری شدن زمستان را می دهند. آرزو می کنم که سالی سرشار از عشق و دوستی و بدون هر نوع ستم و تبعیض جنسیتی، مذهبی و ملی در پیش باشد.

سال جدید و جنبش بهار را در شرایطی آغاز می کنیم که جَرَقه قتل حکومتی زنده یاد ژینا (مهسا امینی) آتشی را شعله ور کرد که روشنایی آن مژده پیروزی بر شب تیره استبداد مذهبی می دهد. اکنون که خیزش انقلابی با پیشتازی زنان در جنبش بهار و جشن پیروزی بر تباهی، و در جشن بالندگی و زایش و شکوفایی رستاخیز طبیعت درهم آمیخته، نام و یاد زنان و مردانی که در سال گذشته برای رهایی به کاروان شهیدان سرافراز صلح و آزادی پیوستند را گرامی می داریم.

باور کنیم که روز خجسته آزادی مردم ایران فراخواهد رسید و عمر نظام ننگین ولایت فقیه با وجود ددمنشانه ترین سرکوبها به پایان خواهد رسید و کاخ نظام جهل و جنایت مثل همه پیشینیانش بر سر ساکنان آن فرو خواهد ریخت. این را قیامهای زنان و مردان، جوانان، کارگران، معلمان، کشاورزان، پرستاران، دانشجویان، بازنشستگان، کسبه و اصناف و فعالان سیاسی اجتماعی و فرهنگی، در ستیز با شاکله ولایت خامنه ای در تمامیت آن، نشان دادند.

 

هم وطنان عزیز

اکنون که در لحظه تحویل سال نو گِرد سفره هفت سین نشسته ایم، شماری از خانواده ها در اندوه فقدان وابستگان شان هستند. با یاد و نام جاویدان شهیدان انقلاب، پیمان می بندیم که جنایتهای جمهوری اسلامی را نه فراموش می کنیم و نه می بخشیم. با ستایش از مقاومت زندانیان سیاسی و عقیدتی كه تحت شدیدترین شكنجه ها و رفتارهای ضد انسانی قرار دارند و ادای احترام به خانواده شهدا و زندانیان سیاسی، به همه آنها درود می فرستم و برای شان موفقیت و سرفرازی آرزو می کنم.

 

زنان و مردان ایران زمین

در سال گذشته، حاکمیت با تمام امکاناتش مردم را از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تحت ستم و غارت قرار داد و حقوق اولیه آنان را پایمال نمود. اما مردم ایران به ویژه فرودستان و تهیدستان تسلیم شرایط نشدند و به اشکال مختلف خشم و نفرت خود را از رژیم ولایت فقیه نشان دادند. در آستانه سال جديد پيمان مي بنديم كه هرگز تسليم جهل و استبداد نشويم و به همه زنان و مرداني  كه در سراسر ايران و در گوشه و كنار جهان براي سعادت مردم ايران مبارزه مي كنند ياري رسانيم.

ما بیشمارانیم و در لحظه تحویل سال و روز خجسته نوروز به استقبال  بهار می رویم و

با امید به بهار آزادی، با هم متحد می شویم و دست در دست هم دیو جهل و سیاهی را با نور تابان خورشید به بند می کشیم.

 

مهدی سامع

دوشنبه 29 اسفند ۱۴۰۱

 

 

 https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول