پیام شادباش سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

به مناسبت عید نوروز و آغاز سال ۱۴۰۰

هموطنان عزیز،

عید نوروز، جشن جُنبش بهار، آغاز سال ۱۴۰۰ و شروع قرن ۱۵ خورشیدی را از جانب خودم و رفقایم در سازمان چریكهای فدایی خلق ایران به همه شما شادباش می گویم. جُنبش بهار، جشن شکوفایی و رستاخیز طبیعت بر شما خجسته باد. برایتان سلامتی، شادابی، سرسبزی، سرافرازی، صلح، آزادی و برابری آرزو می كنم.

«نرم نرمک می رسد اینک بهار،

خوش به حال روزگار....» (فریدون مشیری)

 زنان و مردان ایران زمین،

اکنون که طبیعت دگرگون می شود و روشنایی بر سیاهی غلبه می کند، اکنون که درختان لباس رنگین به تن می کنند و «نغمه شوق پرستوهای شاد» نجوای عشق سرمی دهند، آرزو می کنم که در سال ۱۴۰۰، ویروس کرونا مهار شود و ویروس ولایت فقیه از سپهر سیاست میهن ما به دست توانای مردم به طور کامل نابود شود.

همراه با شما در لحظه تحویل سال جدید آرزو می كنم كه سال ۱۴۰۰، سال فرا رسیدن بهار آزادی، سالی سرشار از عشق و دوستی و بدون هر نوع ستم و تبعیض جنسیتی، مذهبی و ملی، سال تحقق عدالت، دمكراسی و استقرار یك نظام غیر دینی و سال دگرگونیهای ژرف در حیات اجتماعی مردم ایران باشد.

مردم عزیز ایران

طی قرن گذشته شاهد طوفانهای کلانی در ایران زمین بوده ایم. اما کمتر سالی همچون سالی که به پایان رسید، تضادهای درون کشور تا این اندازه عمیق و گسترده بوده است. سركوب مردم حق طلب، ساختن سلاح هسته ای، گسترش بنیادگرایی اسلامی و توسعه جهل و خرافات برنامه اصلی سران حکومت است. در حالی که آنها از هر فرصتی برای چپاول و غارت مردم و ثروتهای جامعه استفاده می کنند، جامعه انزجار و نفرت به حاکمان مستبد و ظالم را روزانه با صدای بلند اعلام می کند.

این واقعیت با هزاران حرکت اعتراضی توسط کارگران، کشاورزان، تهیدستان، معلمان، پرستاران، بازنشستگان، بازاریان، دانشجویان، زنان و  جوانان که در سال گذشته صورت گرفت، تایید می شود. 

رفتار حاکمان ایران در مورد همه گیری ویروس کرونا، اوج جنایت و درنده خویی آنان را نشان داد. خامنه ای در روز ۱۳ اسفند سال ۱۳۹۸ همه گیری کرونا را کم اهمیت دانست. اما ابعاد فاجعه آن چنان زیاد است که او دو هفته پیش در روز جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹، گفت: «خطر از سال گذشته بیشتر است! امسال خطر را بهتر می ‌شناسیم و می‌ دانیم که خطر فراگیر شد در کشور.»

کارگزاران رژیم و در راس آن خامنه ای با پنهانکاری، دروغگویی، قرنطینه نکردن نقاط کانونی، که در ابتدا محدود بود و هزینه نکردن برای غلبه بر ویروس، خسرانهای زیادی را به مردم تحمیل کرده و در این میان کادر درمانی و به ویژه پرستاران آسیبهای زیادی دیده اند. حکم ضد انسانی، ظالمانه و جابرانه خامنه ای در مورد ممنوع بودن خرید واکسن معتبر از آمریکا و انگلیس ماهیت ضد مردمی نظام را بیشتر و بهتر برملا کرد.

مردم آزادیخواه ایران

اینک که سال ۱۴۰۰ آغاز می شود در زندانهای رژیم حاکم بر کشور ما تعداد زیادی از زنان و مردان به جرم دفاع از حقوق برحق شان به بند کشیده شده اند. با ستایش از مقاومت زندانیان سیاسی و عقیدتی كه تحت شدیدترین شكنجه ها و رفتارهای ضد انسانی قرار دارند، به همه آنها درود می فرستم و یاد همه ی ایرانیانی كه در سال گذشته در مبارزه علیه استبداد دینی جان فدا کردند را گرامی می دارم و ادای احترام می کنم به خانواده شهدا و زندانیان سیاسی.

از کسانی که می توانند به ویژه از فعالان جنیش فدایی خواهش می کنم به یاری خانواده شهدا و زندانیان سیاسی بشتابند و از طریق ایجاد شوراهای محلی و با در دست گرفتن ابتکار عمل، به مردمی که درگیر مبارزه با ویروس کرنا هستند و مردمی كه به كمك نیاز دارند، به ویژه كودكان کار و خیابان و نوجوانان بی سرپرست اقدام کنند

با امید به آزادی به استقبال سال نو مي رويم و با اتحاد و همبستگی بر ديو فقر، جهل و استبداد پيروز می شويم، دستانتان را صمیمانه مي فشارم.

مهدي سامع

شنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۹

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول