فراسوی خبر ... شنبه ۴ آبان

دستان آغشته به خون رژیم در عراق

زینت میرهاشمی

 

سرکوب مردم عراق به وسیله مزدوران وابسته به رژیم ایران، شدیدا محکوم است.

در روز آدینه ۳ آبان مردم عراق در ۱۰ استان این کشور بار دیگر در شکل وسیع به خیابان آمدند و تنفر خود را از رژیم ولایت فقیه و فساد حکومتی نشان دادند. آنان به درستی خواهان قطع دخالتهای رژیم ولایت فقیه و بیرون راندن مزدوران آن از کشورشان شدند. مردم خشمگین عراق در برخی از شهرها، با مزدوران نظامی وابسته به جمهوری اسلامی درگیر شدند. در این درگیریهای نابرابر، تعدادی از مردم بپاخاسته با توصیه های خامنه ای به قتل رسیدند.

 

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، «بیشترین آمار کشته شدگان مربوط به زمانی است که تظاهرکنندگان قصد ورود به دفتر گروه شیعه مسلح "عصائب اهل الحق" در دو شهر جنوبی کشور را داشتند. این گروه مورد حمایت رژیم ایران قرار دارد. (دویچه وله ۳ آبان)

کیهان شریعتمداری، ارگان بیت خامنه ای، بی شرمانه مردم جان به لب رسیده عراق را «آشوبگر» توصیف کرد. جریده بیت خلیفه ارتجاع، از خشم مردمی در رابطه با دفاتر «عصائب اهل حق» وابسته به حشد الشعبی اظهار نارضایتی کرد.

خشم مردم علیه این مراکز نظامی وابسته به رژیم ولایت فقیه به این دلیل است که تظاهرکنندگان در اوایل مهر ماه با گلوله های تک تیراندازان حشد الشعبی از جایگاههای بلند به قتل رسیدند، دقیقا همان شیوه ای که پاسداران در قیام مردم در سال ۸۸ برای کشتار تظاهرکنندگان استفاده کرد.

بر اساس گزارش کمیته حقیقت یاب تشکیل شده از طرف دولت عراق، منتشر شده در ۳۰ مهر، «بیش از ۷۰ درصد قربانیان بر اثر شلیک گلوله به سر و سینه کشته شده اند.». در تظاهرات مردم عراق در اوایل مهر ماه، ۱۴۹ نفر جان شان را به این صورت از دست دادند.

خیزشهای مردم عراق و لبنان، آرامش را از بیت ولی فقیه سلب کرده است. رژیم با گشاده دستی تمام و هزینه های فراوان، مزدوران خود را پرورش داد. با حشدالشعبی، حزب «حکمت ملی»، «عصائب اهل حق» تا جیره خوارانی در حکومت عراق، جای پای خودش را محکم کرد و عراق را تبدیل به حیات خلوت خود کرد.

مردم لبنان علیرغم تهدیدهای حسن نصرالله، روز آدینه ۳ آبان بار دیگر به خیابانها آمدند و خواستار تغییر حکومت شدند. در این روز، بازوی رژیم در سرکوب مردم لبنان، توسط مزدوران حزب الله با لباسهای سیاه، به حرکت درآمد.

«خبرگزاری رویترز از بیروت گزارش داد که گروهی از طرفداران حزب الله لبنان در حالیکه لباسهای سیاه بر تن داشتند به تظاهرات مسالمت آمیز مردم هجوم بردند و با آنها و پلیس ضد شورش لبنان درگیر شدند.» (بی بی سی ۳ آبان)

ترس رژِیم از به روز شدن خواسته های عادلانه مردم لبنان و عراق برای سرنگونی حکومتهای شان و به زباله انداختن هلال شیعی، بیش از هر هنگام خود را در تشویق نیروهای وابسته حسن نصرالله و حشدالشعبی نشان می دهد.

 

 

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول