فراسوی خبر دوشنبه ۳ بهمن

 

واکنشهای هیستریک و تهدیدآمیز پدرخوانده داعش

 

زینت میرهاشمی

 

امروز دوشنبه ۳ بهمن، قطعنامه پارلمان اروپا در جلسه وزیران خارجه کشورهای اتحادیه اروپا بررسی خواهد شد. مجلس ارتجاع روز یکشنبه ۲ بهمن، جلسه غیر علنی با حضور سرکرده کل سپاه پاسداران به منظور مقابله با تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران برگزار کرده است.

رژیم با هزینه های فراوان از جیب مردم ایران، به بهانه مقابله با داعش، مدتها نان وجود داعشیان مرتجع در منطقه را خورده است. در داخل ایران، رژیم تلاش کرد در برابر تنفر مردم از سپاه، این نهاد تروریستی را ناجی مردم ایران در برابر تعرض داعش جا بیاندازد که موفق نشد. مردم به درستی شعار دادند که «داعش ما شمایید».

سر و کلهِ لولوی داعش، بعد از قطعنامه پارلمان اروپا از طرف رژیم دوباره پیدا شد. در تحولات پیرامون مناسبات بین المللی، جنبش انقلابی مردم ایران تاثیرات زیادی داشته است و ارائه قطعنامه هم تحت تاثیر رویدادهای داخل است.

ارسال قطعنامه پارلمان اروپا مبنی بر «محکومیت سرکوب اعتراضات در ایران و قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست گروههای تروریستی» به شورای وزیران اتحادیه اروپا برای تصمیم گیری، حتا اگر تصویب هم نشود، ضربه ای به رژیم خواهد بود. شنیدن صدای مردم توسط نهادهای بین المللی تاثیرات خود را خواهد گذاشت.

واکنشهای هیستریک و تهدیدآمیز سران رژیم از ریز و درشت، نشان دهنده ترس آنها از عواقب این گونه موضع گیریهای بین المللی است. تهدیدهای توخالی رژیم یادآوری حرکتهای تروریستی است که قبلا در اروپا انجام داده است. اما شرایط فرق کرده و رژیم انتقامهای سختش را فقط در مورد مردم ایران به کار می گیرد و جرات عملی کردن تهدیدهایش را ندارد.

نمونه هایی از تهدیدهای توخالی: پاسدار قالیباف: «اقدامات لازم برای مقابله با ارتشهای کشورهای اروپایی در منطقه را در دستور کار خواهیم گذاشت... در صورت معرفی سپاه به‌ عنوان سازمان تروریستی، اروپا هزینه آن را تمام‌ و کمال پرداخت خواهند کرد».

کیهان شریعتمداری، بنگاه نظری خامنه ای هم خواهان «تعلیق مراودات سیاسی، اقتصادی با این کشورها از همین امروز» شده است. رسول سنایی راد، معاون دفتر عقیدتی سیاسی خامنه ای گفت: «اگر نیرو‌های مسلح آنها نیز به ‌عنوان تروریسم شناخته شوند، حتماً تردد آنها در منطقه دچار مشکل خواهد شد که این امر... می ‌تواند امنیت منطقه ‌ای و فرامنطقه ‌ای را به خطر بیاندازد».

زهرا شیخی، مجلس نشین از اصفهان گفته است: «اروپا بابت امنیت کشتیهایش در عبور از تنگه هرمز باید عوارض بدهد.» ابراهیم رئیسی که قطعنامه پارلمان اروپا خواهان تحریم او شده است، سپاه تروریستی پاسداران را «نیروی رسمی و بخشی از سازمان نظامی کشور» و قطعنامه اروپا را از روی «استیصال» دانسته است.

واکنش رژیم به قطعنامه پارلمان اروپا دقیقا از روی ضعف و ترس است. قرار گرفتن سپاه تروریستی پاسداران در لیست گروههای تروریستی یک خواست بر حق مردم ایران است و خوشحالی مردم بعد از قطعنامه پارلمان اروپا، گواه این امر است.

 

 

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول