فراسوی خبر ... دوشنبه ۸ آبان

 

سرکوب با ابزار «هوشمند» مسیر سرنگونی را عوض نمی کند

 

زینت میرهاشمی

 

شرکت جمعیتی انبوه در مراسم خاکسپاری زنده یاد آرمیتا گراوند در روز شنبه ۶ آبان، همراه با شعارهای ضد حکومتی و سردادن شعارهای شبانه علیه رژیم،  بار دیگر بر سناریوهای تکراری رژیم خط باطل کشید و به ولی فقیه یادآوری کرد که کسی سناریوهای تکراری اش برای پوشاندن این قتل حکومتی را باور ندارد.

رژیم با بستن شمشیر از رو و نگاهداری آرمیتا در کما طی ۲۸ روز نشان داد که چقدر حقیرانه از خشم مردم و خیزش در خیابان هراس دارد. آرمیتا، دختر شجاع ایران قبل از مرگ خود در آخرین استوری اینستاگرامش، چه دلاورانه چشم انداز ارتجاع ولایت فقیه را به تصویر کشیده است. او نوشت: «حتی تاریک ترین شب نیز پایان خواهد یافت و خورشید خواهد درخشید».

حکومت در کنار کشاندن مردم به فقر و نیستی و تحمیل ریاضت کشی به سود امنیت و سیاست تروریستی اش، بار هزینه دستیابی به ابزارهای هوشمند و مدرنِ سرکوب برای مهار جنبشهای اعتراضی و قیامهای پیش رو را بی شرمانه و جنایتکارانه بر دوش مردم گذاشته است.

سرکرده یگانهای وِیژه فراجا روز پنجشنبه ۵ آبان از راه اندازی طرح هوشمند «سامانه مصاف» با توسعه سلاحهای مورد استفاده «نیروهای ویژه پاد وحشت» و... خبر داد. پاسدار کرمی در توصیف طرح فوق گفت: «این سامانه بسته کاملی است که می تواند سرشاحه های اصلی و افراد محرک را شناسایی کند و با کمترین هزینه صحنه اغتشاش [بخوان تظاهرات و قیام]  مدیریت شود و آرامش عمومی به مردم بازگردد.» (ایرنا، ۵ آبان ۴۰۲)

پاسدار رادان، سرکرده نیروی انتظامی که نعره های تهدید آمیزش برای ترساندن مردم در جنبش انقلابی ژینا بی فایده بود، گفته است که «حدود ۲۰ هزار دوربین البسه در اختیار است که ۸ هزار مورد آن دوربین آنلاین و ۱۲ هزار مورد آفلاین است». او تقاضای تامین بودجه برای «حداقل ۱۵۰ هزار دوربین البسه» برای مجهز کردن نیروی انتظامی کرده است.

همراه با موج اخراج و تعلیق فعالان دانشجویی، معلمان، مدیران و استادان دانشگاه، مجلس نشین از مهاباد (جلال محمودزاده) گفت: «در کمتر از پنج ماه، ۲۰ هزار مدیر مدرسه به دلایل سیاسی و عقیدتی برکنار شدند.» (شرق، ۷ آبان ۴۰۲)

تداوم حرکتهای اعتراضی بازنشستگان در شهرهای مختلف، تداوم حرکت اعتراضی کارکنان رسمی وزارت نفت شاغل در شرکت بهره برداری نفت، گاز و پتروشیمی، بحران اقتصادی و تشدید فقر را نشان می دهد. اما دغدغه های رژیم حمایت از تروریسم و دخالتگری در جنگ با کاسبی از خون مردم غزه و یافتن راههای مدرن برای سرکوب و مهار خشم مردم است. در جایی که پاسداران و مزدوران سرکوبگر با شقاوت تمام کودکان را کشتند و چشمها را با ساچمه ها نابینا کردند و انبوه آزادیخواهان در زندان هستند و التهاب جنبش انقلابی خاکستر نشده است، استفاده از ابزار «هوشمند» در سرکوب نمی تواند رژیم را از کابوس سرنگونی نجات دهد.

 

 https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول