فراسوی خبر ... دوشنبه ۱۳ آذر

رونمایی از سلطان چای، دستاورد اقتصاد مقاومتی

زینت میرهاشمی

در رژیم ولایت فقیه، به برکت امپراطوری اقتصادی خامنه ای، محل امنی برای تولید سلطانهای غارتگر ایجاد شده است. از سلطان شکر، سکه، ارز تا سلطان چای و... سلطانهایی که بنا به موقعیت خود و وابستگی شان به باندهای قدرت و با استفاده از رانتهای حکومتی، به طور مداوم در حال غارت ثروت جامعه هستند. هر چندگاه نام سلطانی در جدال باندهای حکومتی، از صندوق اسرارآمیز فاسدان بیرون می آید.

رونمایی از ابر سلطان چای، به لیست دستاوردسازی رئیسی و مهمتر از آن به لیست دستاوردهای اقتصاد مقاومتی افزوده شد. خبر کشف اختلاس سلطان جدید با رقم حیرت آور در رسانه های حکومتی به نمایش گذاشته شده است. از لحظه کشف این موجود (سلطان چای)، جدال باندها آغاز شده است. باند مغلوب ناراحت از افزایش لیست دستاوردهای پوشالی باند غالب است.

بر اساس خبرهای پخش شده در رسانه های حکومتی، یک گروه تجاری به نام «گروه کشت و صنعت دِبش» با برند تجاری «چای دِبش»، «از سال ۹۸ تا ۱۴۰۱، حدود ۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون دلار معادل ۱۴۰ هزار میلیارد تومان ارز دریافت کرده است. وی یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار را در بازار آزاد فروخته و کالایی وارد نکرده و چای هندی کیلویی ۱۴ دلار ثبت و به جای آن چای کنیایی کیلویی ۲ دلار وارد» کرده اند. » (وبسایت حکومتی تابناک).

بر اساس خبر سازمان بازرسی کل کشور، ۷۹ درصد از ارز نیمایی به این سلطان برای واردات داده شده است.

به میزانی که تعداد بیشتری از مردم به گرداب فقر و فلاکت رانده می شوند، رقم دزدیها و اختلاسگری هم بیشتر می شود. فرشاد مومنی، از کارشناسان اقتصادی در ایران از عریانی فقر و بودن هفتاد درصد مردم زیر فقر گفته است. بر اساس آمار او «تولید ناخالص داخلی سرانه ایران در سال ۱۳۹۷ نزدیک به دو برابر کل کره جنوبی بوده ... الان تولید ناخالص داخلی سرانه کره بیش از ۵ برابر ایران شده است.» (خبر انلاین، ۱۲ آذر)

بر اساس آمار زهرا کاویانی، پژوهشگر اقتصادی در ایران «در سال ۱۴۰۲ حدود ۳۰ درصد جمعیت ما زیر خط فقر هستند که نزدیک به ۲۶ میلیون نفر را شامل می شود. از هر سه نفر ایرانی یک نفر زیر خط فقر قرار دارد.» (سایت حکومتی دیده بان ایران، ۵ آذر ۴۰۲)

سلطانهای موجود حتا در دستگاه قضائیه شامل رانت قضایی جلادان می شوند. سرنوشت این دزدان نه افتادن طناب دار بر گردنشان و داغ و درفش، بلکه پذیرایی گرم و آزادی و فرار از ایران و... است. آتش زدن سطل زباله امنیت رژیم را بیشتر به خطر می اندازد تا غارت ثروت مردم. امنیت رژیم بر دوشهای سلطانها جای خود را دارد. تا زمانی که رژیم ولایت فقیه حاکم است، سلطانهای دیگری به درازای عمر حکومت و حجم ثروتهای عمومی سر بر خواهند آورد.

 

 https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول