فراسوی خبر ... یکشنبه ۲۹ بهمن

«قیام تا سرنگونی»؛ افشای تقسیم ثروت در نهاد امنیتی – نظامی ولی فقیه

زینت میرهاشمی

سایت و سامانه های داخلی مجلس ارتجاع توسط کانال تلگرامی «قیام تا سرنگونی»، جانبدار سازمان مجاهدین خلق ایران در روز سه شنبه ۲۴ بهمن، با پخش تصاویر مریم و مسعود رجوی تسخیر و بخشی از تقسیم ثروت در تاریکخانه نهاد امنیتی – نظامی وابسته به بیت خامنه ای و سپاه پاسداران به نام «مجلس» رونمایی شد.

در میان اسناد رونمایی شده، اسنادی که مربوط به حقوقهای نجومی ۲۲۶ تن از مجلس نشینان است و نقش پاسدار قالیباف در سهم دهی به سپاه تروریستی پاسداران وجود دارد. جهت یادآوری؛ پاسدار قالیباف در فساد و دزدیهای کلان، شهره عام و خاص در ایران است و هر کسی دست به افشای پرونده ای از او زده، راهش به زندان ختم شده است.

نام ننگین قالیباف با پرونده فساد هلدینگ یاس (در زمان غصب صندلی شهرداری تهران)، سیسمونی گیت و صدور آقازاده هایش به فرنگ، دادن ماشینهای شاسی بلند و سرکوب وحشیانه دانشجویان و چماقداری و... همراه است. افشای سند حقوقهای نجومی مجلس نشینان، یکی از موردهای واکنش برانگیز، هم از طرف مجلس نشینان شد و هم بین باندهای حکومت. تکذیب ناشیانه و سفید سازی سند پخش شده از حقوقهای نجومی، به انبوه دروغهای حکومت اضافه شد.

در بحبوحه تلاشهای بزدلانه بازیگران شعبده انتخاباتی پیش رو، افشای این اسناد گوشه ای از فساد ساختاری، نقش نمایشی مجلس، نیاز خامنه ای و سپاه پاسداران به حفظ ظاهری چنین نهاد حکومتی، چرایی چینش پاسدارها، اطلاعاتیها و چماقداران و... را برملا کرده است. اقدام این گروه، ضربه به رژیم در همسویی با جنبش عظیم تحریم کنندگان است، زیرا علت رقابت درون قبیله ای برای دست اندازی به این حقوقها است، نه برای توسعه اقتصادی و بهبود معیشت مردم.

رئیس مرکز پژوهشهای مجلس ارتجاع در واکنش به گفتمان عمومی مردم نسبت به نهادینه شدن فساد و اختلاسگری، از «شناسایی ۲۰۲ گلوگاه فساد» در کشور خبر داد. او با تایید وجود فساد و عدم مشارکت مردم در حکومت، مدعی شد که «دشمن با بزرگنمایی مشکلات مردم و فساد در جامعه به دنبال کاهش مشارکت در انتخابات است.» این مجلس نشین در برابر جبهه گسترده تحریم، برای تداوم استبداد و غارتگری، فریبکارانه مردم را به مشارکت برای تغییر «ریل گذاری صحیح و نظارت جمعی موثر» در مجلس زیر فرمان مطلق خامنه ای دعوت کرد. (سایت حکومتی صاحبان خبر، ۲۸ بهمن) مصطفی پورمحمدی از اعضای هیات مرگ در سال ۶۷، خاصیت صندلیهای مجلس ارتجاع را خوب بیان کرده است. او گفت: «ما چون سوار صندلی هستیم و نمی خواهیم از این صندلی ماشین پایین بیاییم، این [رقابت] را جدی نگرفتیم ... و عملا تن ندادیم...» (خبرانلاین ۲۸ بهمن)

علت بازتولید فساد در مقیاس انبوه که مرتب آخوند رئیسی و همپالکیهایش از کشف آن حرف می زنند، این است که حکومت کارخانه تولید فساد است. در اسناد پخش شده، حقوق مجلس نشینان فقط در خرداد ماه ۱۴۰۲، از ۲۱۳ میلیون تا ۳۰۰ میلیون تومان با مزایایی برای جشن و عزا و... است. این حقوقهای نجومی در حالی پرداخته می شود که سخنگوی شورای نگهبان رژیم روز دوشنبه ۲۳ بهمن، خبر از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان داده است. بر اساس یک خبر دیگر، هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران تا آذر ماه ۱۴۰۲ بیشتر از ۲۳ میلیون تومان برآورد شده است.

خودکشی یک کارگر در سنندج به نام عبدالرحمن احمدی باوجود داشتن فرزندی معلول، در روز دوشنبه ۲۳ بهمن به علت نداشتن هزینه درمان نارسایی چشم خود به مبلغ ۷۰ میلیون تومان، تورم ۸۰ درصدی در دارو، گذر شاخص فلاکت از ۵۰ واحد و... نمونه هایی از دستاوردهای اقتصاد مقاومتی خامنه ای و خروجی غارت ثروت مردم توسط مجلس نشینان است.

 

 

 https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول